CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi

CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi
CHP İl Başkanı Tozan'ın darbedilmesi
- Ankara Bağımsız Milletvekili Nazlıaka: - "İl başkanımızın yaşadığı, hakim olan şiddet ortamının bir kez daha ete kemiğe bürünmüş halidir"

DÜZCE (AA) - Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan'ın darbedilmesine ilişkin, "İl başkanımızın yaşadığı, hakim olan bu şiddet ortamının bir kez daha ete kemiğe bürünmüş halidir." dedi.

Nazlıaka, Tozan'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin içinde bulunduğu sürecin zorlayıcı olduğunu iddia etti.

Şiddet diliyle konuşmanın neredeyse bir alışkanlık haline dönüştüğünü savunan Nazlıaka, "Bunun yansımalarının Meclis'ten sokağa kadar vücut bulduğu bir dönemden geçiyoruz. İl başkanımızın yaşadığı, hakim olan bu şiddet ortamının bir kez daha ete kemiğe bürünmüş halidir. Biz bundan sonraki süreçte de davanın takipçisi olacağız, duruşmalara da gelmeye çalışacağım." şeklinde konuştu.

İnsanların birbirini barışın dili ile anlaması gerektiğini vurgulayan Nazlıaka, "İnsanları, düşüncelerini, şiddet uygulayarak değiştiremezsiniz. Benzer bir yaklaşım Meclis'te de cereyan ediyor. Yani karşıt görüşteki milletvekilleri hiç de şık bir görüntü vermeksizin birbirleriyle bedensel, fiziksel bir mücadeleye girebiliyor. Oysa ki fikirlerin çarpışması önemliydi, fikir çarpışmasından, farklılıklardan fark yaratacak bir takım açılımların gerçekleşmesi önemlidir. Ama maalesef çok fikri olmayanlar fiziksel şiddet kullanmayı tercih ederler. Burada da içinde bulunduğumuz ortamı bunun bir yansıması diye görüyorum." ifadelerini kullandı.

Düzce'de barış dilinin hakim olacağı inancını taşıdığını dile getiren Nazlıaka, "Farklı siyasi görüşlere sahip olsalar dahi kişilerin birbirine anlayışla yaklaşacağı bir ortamın olmasını diliyorum. Çünkü kutuplaşmanın ayrışmanın hiçbirimize faydası yok." diye konuştu.