Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
DÜZCE (AA) -  Akçakoca, Yığılca ve Gölyaka ilçelerinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.Akçakoca Kent Meydanı'ndaki tören,...

DÜZCE (AA) -  Akçakoca, Yığılca ve Gölyaka ilçelerinde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.

Akçakoca Kent Meydanı'ndaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Törende konuşan Kaymakam Mehmet Özer, "92. Kuruluş yıl dönümüne hoşgeldiniz. Bu en büyük bayramımızdır. Onu sonsuza kadar yaşatmak için ant içmiş yüce Türk milletine ve Akçakoca halkına kutlu olsun" dedi. 

Daha sonra şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, hediyeleri verildi. 

Program, geçit töreniyle sona erdi.

Törene, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, Akçakoca Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Üngüt ve siyasi partilerin temsilcileri de katıldı.

-Gölyaka

Gölkaya Meydanı'nda düzenlenen törene, Kaymakam Murat Şener, Belediye Başkanı Bekir Akbulut, İlçe Jandarma Komutanı Samet Tonga, vatandaşlar, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Kaymakam Şener, burada yaptığı konuşmada, vatandaşların bayramını kutlayarak, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan için canlarını hiçe sayarak mücadele eden şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" ifadesini kullandı.

Daha sonra Kuyudüzü Folklör ekibi gösteri sundu. 

-Yığılca

Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen törende, Yığılca Kaymakamı Furkan Sancaktutar, Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, Jandarma Komutanı Mansur Çağan, vatandaşların bayramını kutladı. 

Daha sonra Kaymakam Sancaktutar, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı.

Tören, öğrencilerin sunduğu gösterilerin ardından sona erdi.