Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
DÜZCE (AA) - Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve AK Parti İl Başkanı...

DÜZCE (AA) - Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Vali Fidan mesajında, cumhuriyetin, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesi olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin 92. yılını gururla kutladıklarını kaydeden Fidan, "Aziz milletimiz, dün olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde yaşamaktan asla vazgeçmeyecek, ülkemizi içten ve dıştan kuşatan tehlikeler karşısında dimdik ayakta durmaya devam edecek, bozgunculuk isteyenlerin heveslerini boşa çıkarmayı bilecektir" ifadelerini kullandı. 

- DÜ Rektörü Çakar

DÜ Rektörü Çakar da cumhuriyetin büyük fedakarlık ve destansı kahramanlıklarla kazanıldığını, cumhuriyeti korumanın ve gelecek nesillere ulaştırmanın herkes için en önemli görev olduğunu bildirdi.

- Başkan Keleş

Düzce Belediye Başkanı Keleş ise mesajında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı birlik ve beraberliği yıkmaya tevessül eden her türlü girişime rağmen bundan 92 yıl önceki aynı birlik ve kardeşlik duygularıyla kutladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere şehit ve gazilerimizi, İstiklal mücadelemizin şanlı kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum."

- AK Parti İl Başkanı Keskin

AK Parti İl Başkanı Keskin de mesajında, cumhuriyetin kuruluş ideali olan muasır medeniyetlerin ötesi idealine bugün her zamankinden daha yakın olunduğunu kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bugün Türkiye Cumhuriyeti, etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen, demokratik gelişme ve ekonomik kalkınmasını birlikte sağlayarak bölgesine istikrar ve refah ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Birlik ve beraberliğimiz ile birlikte bütünlüğümüzü koruyarak cumhuriyetimizin temel değerlerini her türlü siyasi tartışmanın üzerinde tutmayı sürdüreceğiz."