DSP Genel Başkanı Türker:

DSP Genel Başkanı Türker:
DSP Genel Başkanı Türker:
- "Parlamentoya girmek için mücadele ediyoruz, hedefimiz barajı aşmaktır"

DÜZCE (AA) - DSP Genel Başkanı Masum Türker, parlamentoya girmek için mücadele ettiklerini belirterek, "Hedefimiz barajı aşmaktır" dedi.

Türker, partisinin Düzce İl Başkanlığında gazetecilere yaptığı açıklamada,  Türkiye 'ye yeni bir ekonomik model gerektiğini savundu.

Parti olarak asgari ücretin vergiden muaf 2 bin lira olması gerektiğini aylar önce söylediklerini vurgulayan Türker, "Seçim dolayısıyla herkes bir ücret teklif ediyor. Bir ülkede asgari ücret 2 bin lira olacaksa bunun emeklilere yansıması gereken miktar yüzde 30 fazlasıyla 2 bin 600 lira maaştır. Bunları gerçekleştirmek istiyoruz. Parlamentoya girmek için mücadele ediyoruz, hedefimiz barajı aşmaktır" diye konuştu.

Türker, Türkiye'nin Suriye ile her an bir çatışma durumuna gelebileceğini iddia ederek, şöyle devam etti:

"Özellikle AK Parti 'nin şu anda düşmekte olan oyları sonucunda, eğer iktidar olma şansını yitireceklerini görüp kendi aralarında bir anlaşma sağlamazlarsa, seçimi ertelemek için Türkiye, Suriye ile çatışma haline girebilir. Bu durum hepimizin dikkat etmesi ve izlemesi gereken bir durumdur. Çünkü seçimin ötesinde Türkiye'nin özellikle Suriye ile bir çatışma haline girmesi, ülkemize sığınan mültecilerin illerimizde problem çıkarması anlamına gelmektedir."

Seçim dolayısıyla Türkiye'nin Ermenilerle ilgili sorunlarının daha derinleşeceğini ileri süren Türker, " Bugün parlamentoda 3 parti, Ermeni kökenli vatandaşları parlamentoya sokmaya çalışıyor. Bu vatandaşların bazılarının alenen bizim reddettiğimiz sözde soykırımın varlığını savunan kişiler" ifadesini kullandı.