DÜ Rektörü Prof. Dr. Çakar:

DÜ Rektörü Prof. Dr. Çakar:
DÜ Rektörü Prof. Dr. Çakar:
- "Üniversitemiz, '2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralaması'nda devlet üniversiteleri arasında birincilik başarısını sürdürmüştür"

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) URAP Araştırma Laboratuvarı tarafından açıklanan üniversiteler arası başarı sıralamasına ilişkin, DÜ'nün "2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralaması"nda devlet üniversiteleri arasında birincilik başarısını sürdürdüğünü belirtti.

Çakar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DÜ'nün değer üreten genç bir üniversite olmasına karşın kısa sürede aldığı başarılarla yurtiçinde ve yurtdışında adından söz ettirdiğini söyledi. 

"Üniversitemiz, '2000 Yılından Sonra Kurulan Üniversiteler Genel Sıralaması'nda devlet üniversiteleri arasında birincilik başarısını sürdürmüştür" diyen Çakar, şunları kaydetti:

"Aynı zamanda '2000 Yılından Sonra Kurulan ve Doktora Öğrencisi Olan Üniversiteler Genel Sıralaması'nda da üniversitemiz, 450-499 puan aralığıyla üçüncü sırada yer almış, devlet üniversiteleri arasında ise birinciliğini devam ettirmiştir. 'Devlet Üniversiteleri Genel Sıralaması'nda 38. sırada yer alan üniversitemiz, ülkemizdeki 134 üniversitenin yer aldığı 'Tüm Üniversitelerin Genel Puan Tablosu'nda ise ilk 50 içine girerek güçlü bir yükseköğretim kurumu olarak yoluna devam etmektedir."

DÜ'nün sağlan temellere dayalı, genç, dinamik, yenilikçi ve girişimci bir üniversite olduğunu vurgulayan Çakar, "Üniversitemiz, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma alanları yanında topluma hizmet alanında da istekle çalışmakta, ilimizin ve bölgemizin sorunlarına yenilikçi ve yapıcı çözümler üretmek, bölge kaynaklarının daha fazla değer üretmesini sağlamak ve sürdürülebilir kalkınmaya destek vermek üzere projeler geliştirmeye devam etmektedir" ifadesini kullandı.

Başarıların kazanılmasında takım çalışmasının da önemine değinen Çakar, üniversitenin daha iyi seviyelere gelmesi için özveriyle çalışan tüm akademik ve idari personele teşekkür etti.