DÜ'de Montessori eğitimi uygulanacak

DÜ'de Montessori eğitimi uygulanacak
DÜ'de Montessori eğitimi uygulanacak
DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ) Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı Anaokulunda 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde...

DÜZCE (AA) - Düzce Üniversitesi (DÜ)  Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı Anaokulunda 2015 -2016 Eğitim-Öğretim yılı içerisinde Montessori Eğitimi uygulanacağı bildirildi.

DÜ Okul Öncesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özge Pınarcık, Montessori yaklaşımının birçok ülkede okul öncesinde ve ilköğretimde eğitim modeli olarak uygulandığını söyledi.

Montessori yaklaşımının temelinin bireysel eğitime dayandığını anlatan Pınarcık, "Yetişkinin çocuğun gelişim sürecinde yapabileceği tek şey çocuğun önündeki engelleri kaldırmak ve onun ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu yaklaşımda her çocuğun kendine özgü bir birey olduğu ve kendi kapasitesi doğrultusunda öğrenebildiği kabul edilir. Çocuklara araştırma, deneme , hatalar yapma ve bunları kendi kendilerine düzeltebilmeleri için fırsatlar tanınmalıdır. Eğitim çocuğun sahip olabileceği deneyimleri zenginleştirme ve tecrübelerini ilerletme yönünde olanaklar sunulmasıyla mümkün olabilir" diye konuştu.

Pınarcık, Montessori eğitiminin içeriğinden ve öğrencilere sağlayacağı avantajlardan bahsetti.

 


  ETİKETLER:

  Okul

  ,

  eğitim

  ,

  deneme

  ,

  2015