Düzce depreminin 16. yılı

Düzce depreminin 16. yılı
Düzce depreminin 16. yılı
- Depremde yıkılan itfaiye binasında hayatını kaybeden 4 itfaiye görevlisinin ailelerine plaket verildi

DÜZCE (AA) - Düzce'de 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremde yıkılan itfaiye binasında hayatını kaybeden 4 itfaiye görevlisinin ailelerine plaket verildi.

İtfaiye Müdürlüğünde düzenlenen anma törenine, depremde hayatını kaybeden itfaiye görevlileri Güngör Başbay, Alim Sağlam, Cevat Yazgan ve Hüseyin Kılıç'ın yakınları ile kurum müdürleri katıldı. 

Törende konuşan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Murat Caymaz, 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremde kentte büyük yıkımların yaşandığını anımsattı. 

Depremde, hizmet veren itfaiye binasının da yıkıldığına değinen Caymaz, "Maalesef göreve giden itfaiye personelimiz de hayat kurtarmak isterken, hayatlarını kaybettiler. Bugün onların ve depremde hayatlarını kaybeden herkesin acısı yüreğimizdedir" dedi.

İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat ise yaşamını yitiren görev arkadaşlarını her gün andıklarını kaydederek, "Ailelerine bizden birer, kaybettiğimiz canlardan birer hatıra kalmasını istedik. Bu sebeple düzenlediğimiz belgeleri ve plaketleri onlara 12 Kasım gününde takdim ediyoruz. Allah görev başındaki tüm itfaiyeci arkadaşlarımızın yardımcısı olsun" şeklinde konuştu.