Düzce'de 8 bin öğrenciye diş fırçası dağıtıldı

Düzce'de 8 bin öğrenciye diş fırçası dağıtıldı
Düzce'de 8 bin öğrenciye diş fırçası dağıtıldı
DÜZCE (AA) - Düzce'de 8 bin ilkokul öğrencisine, diş fırçası ile macunu dağıtıldığı bildirildi. İl Halk Sağlığı Müdürülüğü'nden yapılan yazılı...

DÜZCE (AA) - Düzce'de 8 bin ilkokul öğrencisine, diş fırçası ile macunu dağıtıldığı bildirildi. 

İl Halk Sağlığı Müdürülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, ağız ve diş hastalıklarının toplumda yüksek oranda görüldüğü belirtildi. 

Ülke genelinde özellikle okullar aracılığıyla sunulan ağız ve diş sağlığı eğitimi, ağız ve diş sağlığı taramaları ve florür desteği içeren koruyucu uygulamalarının, çürük oluşumunun önlenmesi bakımından çok önemli olduğu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"2015-2016 eğitim öğretim yılında 3 bin 267 anasınıfı öğrencisi ile 4 bin 994 1. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 8 bin 261 öğrenciye diş fırçası, macunu dağıtımı, ağız diş sağlığı eğitimi, diş taraması ve florid vernik uygulaması yapılmaya başlanmış olup, bu kapsamda 106'sı il merkezinde olmak üzere toplam 201 okul ziyaret edilecektir. 23 Kasım 2015 tarihinde başlayan program ilçelerimizde tamamlanmış ve halen merkez ilçede bulunan öğrencilerimize uygulanmaya devam edilmektedir. Uygulama toplamda 6 diş hekimi ve 4 yardımcı sağlık personeli ile 3 grup halinde sürdürülmektedir."