Düzce'de doğalgaz çalışmaları

Düzce'de doğalgaz çalışmaları
Düzce'de doğalgaz çalışmaları
DÜZCE (AA) - Düzce'de altyapı çalışmaları tamamlanan 3 mahalleye düzenlenen törenle doğalgaz verildi. Kuyumcu Hacı Ali Mahallesi'ndeki törende...

DÜZCE (AA) - Düzce'de altyapı çalışmaları tamamlanan 3 mahalleye düzenlenen törenle doğalgaz verildi. 

Kuyumcu Hacı Ali Mahallesi'ndeki törende konuşan Vali Ali Fidan, hava kirliliğine karşı alınması gereken tedbirlerin önemine değindi.

Kentin hava kirliliği tehdidiyle karşı karşıya olduğunu vurgulayan Fidan, "1994 tarihinde staj için bulunduğum Düzce'de hava kirliliği vardı. Aradan 20 yıl geçti, hala hava kirliliği tehdidi altındayız. İllerin gelişmişlik kriterleri hava kirliliği oranlarıyla ölçülüyor. Düzce'de hava kirliliğini ortadan kaldırmak için yapıcı ve kalıcı tedbirler zorunludur" dedi.

Belediye Başkan Mehmet Keleş ise Kuyumcu Hacı Ali, Nalbantoğlu ve Sallar mahallelerine doğalgaz verildiğini belirterek, "Düzce'de hava sirkülasyonu olmuyor. Bu nedenle hava kirliliği yoğun ölçüde hissediliyor. Bir de buna kalitesiz kömür eklenince kirlilik artıyor. Bunun için temiz yakıt olarak bilinen doğalgaz kullanımı yaygınlaşmalıdır" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından butona basılarak mahallelere doğalgaz verildi.