Düzce'de jandarma ekipleri, "Reflektör Projesi"yle hayat kurtaracak

Düzce'de jandarma ekipleri, "Reflektör Projesi"yle hayat kurtaracak
Düzce'de jandarma ekipleri, "Reflektör Projesi"yle hayat kurtaracak
- Jandarma ekipleri, trafik kazalarını önlemek amacıyla proje kapsamında traktörlerin römorklarına reflektör taktı

DÜZCE (AA) - Düzce'de İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen "Reflektör Projesi" kapsamında traktörlerin yol açtığı trafik kazalarının önlenmesi amaçlanıyor.

Jandarma ekipleri, Aydınpınar köyünde başlattıkları uygulamayla durdurdukları traktörlerin römorklarına fark edilirliği arttırmak amacıyla reflektör taktı.

Jandarma Astsubay Üstçavuş Tugay Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir araştırmaya göre, jandarmanın sorumluluk bölgesinde meydana gelen ölümlü trafik kazalarında traktörlerin başı çektiğini söyledi. 

Traktörlerin en büyük sorununun ışık donanımı ve reflektör bulunmaması olduğuna dikkati çeken Kaya, "İl Jandarma Komutanlığı olarak araç kazalarını, bu kazalar sonucunda meydana gelen yaralanmaları ve ölümleri en aza indirmek için Reflektör Projesi kapsamında köylerdeki sürücülere reflektör yaptırarak, traktörlere taktırdık. Ayrıca bu kapsamda, sürücülerin daha bilinçli olması için seminerler verdik. Düzenlediğimiz seminerlere bölgelerimizdeki sürücülerin yaklaşık 90'ı katıldı. Bu şekilde trafik kazalarının azaltılmasını amaçlıyoruz" şeklinde konuştu. 

Kaya, uygulamanın sürücüler tarafından memnuniyetle karşılandığını sözlerine ekledi. 


    ETİKETLER:

    jandarma