Düzce'de meme kanserine farkındalık için yürüdüler

Düzce'de meme kanserine farkındalık için yürüdüler
Düzce'de meme kanserine farkındalık için yürüdüler
DÜZCE (AA) - Düzce'de yaklaşık 100 kadın meme kanserine farkındalık oluşturmak için yürüyüş gerçekleştirdi.İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce Belediyesi...

DÜZCE (AA) - Düzce'de yaklaşık 100 kadın meme kanserine farkındalık oluşturmak için yürüyüş gerçekleştirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce Belediyesi Düzce Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezinin (KETEM) organizesinde yaklaşık 100 kadın belediye önünde toplanarak Anıtpark Meydanı'na kadar pankartlar eşliğinde yürüdü. 

Burada basın mensuplarına açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Mahir Arslan, meme kanserine dikkati çekmek için bu yürüyüşü düzenlediklerini söyledi.

Arslan düzenli olarak hem sağlıklı yaşam ve kanser teşhisi ile ilgili yürüyüş yaptıklarını dile getirerek, "Bu sefer sayı olarak daha fazla katılımcı ile yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. '1-31 Ekim Kanser Ayı' ile ilgili yaptığımız etkinlikleri, bu yürüyüşle taçlandırmış olduk. Kadınlarımıza, göstermiş oldukları öz güven için teşekkür ediyorum. Amacımız kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapmak. KETEM'e başvurarak taramalarını ücretsiz yaptırabilirler" ifadesini kullandı.

Etkinlikte, kanserli hastayı temsil eden bir kadın, dans gösterisi yaptı.