Düzce'de rehabilitasyon çalışmaları

Düzce'de rehabilitasyon çalışmaları
Düzce'de rehabilitasyon çalışmaları
DÜZCE (AA) - Düzce Belediyesi tarafından çevre kirliliğine karşı rehabilitasyon çalışması yürütüldüğü bildirildi.Belediyeden yapılan yazılı...

DÜZCE (AA) - Düzce Belediyesi tarafından çevre kirliliğine karşı rehabilitasyon çalışması yürütüldüğü bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, geçmiş yıllarda atık depolama alanı olarak kullanılan Çerkez Taşköprü Mahallesi mevkisinde son günlerde çevre kirliliğinin ortaya çıktığı belirtildi. 

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince bölgede çalışmaların yürütüldüğü anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Düzce Belediyesi ve il genelindeki belediyeler nisan ayından itibaren Hasanlar köyü mevkisinde faaliyete geçirilen 'Katı Atık Depolama Tesisi'ne atıklarını depolamaya başladılar. Düzenli depolama için bazı bölgelerde de aktarma istasyonları kuruldu. Bu arada atıl durumda bulunan eski vahşi depolama alanında çevre halkının hava kirliliği şikayetleri nedeniyle Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerekli tespitler yapılarak ön tedbirler alındı. Bunun için de öncelikli olarak söz konusu alanda temizlik çalışmaları yapıldı ve kaçak dökümlerden kaynaklandığı belirlenen yığınların üzeri toprakla kapatıldı. Çevre kirliliğinin tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik ıslah ve rehabilitasyon çalışmaları sürdürülecektir."


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Hava

  ,

  Karşı

  ,

  kaçak