Düzce'deki boğulma

Düzce'deki boğulma
Düzce'deki boğulma
- Dereye düşen kardeşini kurtarmak için suya atlayan ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 9 yaşındaki Hilal Aybek'in cenazesi, toprağa verildi - Aybek'in boğulan 5 yaşındaki kardeşinin ise annesine çiçek toplamak isterken suya düştüğü bildirildi

DÜZCE (AA) - Düzce'de dereye düşen 5 yaşındaki kardeşini kurtarmak için suya atlayan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Hilal Aybek'in (9) cenazesi, Düzce'de defnedildi.

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinden alınan Aybek'in cenazesi, Aziziye Mahallesi'ndeki evlerinin önüne getirildi. 

Aybek'in cenazesi, Ağa Mahallesi Mezarlığı'ndaki cenaze namazının ardından, derede boğulan kardeşi Dilara Sena Aybek'in mezarının yanında toprağa verildi.

Cenazeye, Aybek'in yakınları, kentteki siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bu arada, 5 yaşındaki Dilara Sena Aybek'in, 10 Mayıs'ta Anneler Günü nedeniyle çiçek toplamak isterken dereye düştüğü öğrenildi.

- Olay

Aziziye Mahallesi'nde oturan Dilara Sena Aybek (5), 10 Mayıs'ta dengesini kaybederek Asar Deresi'ne düşmüş, kardeşini kurtarmak isteyen Hilal Aybek (9) de suya atlamıştı. 

Yaklaşık 3 kilometre uzaktaki Taşköprü Mahallesi mevkisinde sudan çıkarılan Dilara Sena Aybek, Düzce  Atatürk Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Olay yerinden 500 metre ileride bulunarak Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Hilal Aybek de yaşamını yitirmişti.