Düzce'deki heyelan

Düzce'deki heyelan
Düzce'deki heyelan
-Karayolları 4. Bölge Müdür Yardımcısı Ceylan: - "Düzce-Akçakoca ve Akçakoca-Alaplı yollarında meydana gelen heyelanlar ile ilgili çalışmalarımıza, yağışların durmasının ardından başlayacağız"

DÜZCE (AA) - Karayolları 4. Bölge Müdür Yardımcısı Ökkeş Ceylan, D-655 Düzce- Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolunun iki ayrı bölümünde meydana gelen heyelanlara, yağışların durmasının ardından müdahale edileceğini söyledi. 

Ceylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu bölgelerde yaşanan heyelanlarla ilgili  proje çalışması yapıldığını belirtti.

Düzce-Akçakoca yolunun Tepeköy mevkisinde meydana gelen heyelana, yağışlar nedeniyle müdahale edilemediğini vurgulayan Ceylan, şunları söyledi:

"Heyelan bölgesinde sondaj çalışması olacak. Bu da belli bir süreç alacaktır. Düzce-Akçakoca ve Akçakoca-Alaplı yollarında meydana gelen heyelanlar ile ilgili çalışmalarımıza yağışların durmasının ardından başlayacağız. Yağışlar nedeniyle bölgelere müdahale ettiğimizde daha büyük bir heyelan olabilme ihtimali var. İlgili arkadaşlarımız bölgelerde çalışmalarını yürütüyor."

D-655 Düzce-Zonguldak Batı Karadeniz bağlantı yolunun Akçakoca istikametindeki Tepeköy mevkisinde, yaklaşık 45 gün önce istinat duvarıyla yola düşen toprak, kaya ve ağaçlar, 500 metrelik bölümde ulaşımın aksamasına neden oluyor.