Düzce'nin il oluşunun 16. yılı

Düzce'nin il oluşunun 16. yılı
Düzce'nin il oluşunun 16. yılı
DÜZCE (AA) - AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce'nin il oluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Keskin, mesajında, 1999...

DÜZCE (AA) - AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, Düzce'nin il oluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Keskin, mesajında, 1999 yılında yaşanan iki büyük deprem felaketinin ardından Düzce'nin manevi ve fiziki açıdan önemli kayıplar verdiğini hatırlattı.

Kentin 9 Aralık 1999 tarihinde il statüsüne geçmesi ile birlikte tekrar ayağa kalktığını vurgulayan Keskin, "Her geçen gün ilimizin daha modern ve bölgesinde güçlü iller arasında yer alması için çalışmaları başlattık. Düzce 16 yıl içinde üniversitesiyle meslek yüksekokullarıyla OSB'leriyle kamu binalarıyla merkez ve ilçe hastaneleriyle altyapı çalışmalarıyla spor alanlarıyla ve belediyelerinin çalışmalarıyla artık emekleme döneminden yürümeye hatta koşmaya başlamıştır" ifadelerini kullandı.

Keskin, mesajında şunları kaydetti:

"Hükümetimizin Düzce'ye olan desteğini ve verdiği önemi her alanda hissetmekteyiz ve yatırımlarımızı da Düzce'mizin ve Düzceliler'imizin layık olduğu şekilde başlatmış ve devam ettirmekteyiz. Türkiye'nin en genç ilinin İstanbul-Ankara arasında ve Karadeniz kıyı şeridinin batıdaki en stratejik ili olması için Ankara'da da milletvekillerimiz, bürokratlarımız ve başkanlarımızla sorunlarımızı tespit ediyor ve çözüm noktalarında önemli yol katediyoruz. AK Parti'mizin tüm Türkiye'nin her ilinde başarmak istediği modernleşme atağına Düzce'miz de 16 yıl önce bu kervana katılmış ve bizler de hemşehrilerimizin mutluluğu ve refahı için tüm kademelerimizle çalışıyoruz. İlimizin fiziki, sosyal, kültürel, spor ve turizm alanlarında en önemli kentler arasında yer alması ve adının hem ülkemizde hem de yurtdışında duyulup, bilinmesi için projelerimizi hayata geçiriyoruz. Bu duygularla Düzce'mizin il oluşunun 16. yıl dönümünü kutluyor, ilimizin ayağa kalkarak, modern iller arasında girmek için başlattığı atağa destek ve katkı veren tüm hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum."