Emniyet kemerinin önemi, simülasyon aracıyla anlatıldı

Emniyet kemerinin önemi, simülasyon aracıyla anlatıldı
Emniyet kemerinin önemi, simülasyon aracıyla anlatıldı
- Düzce Emniyet Müdürlüğü ekipleri, emniyet kemerinin önemini anlatmak için simülasyon aracıyla eğitim verdi - Trafik Denetleme Şube Müdürü Dursun: - "Emniyet kemeri takmanın ne kadar önemli olduğunu, halkımızın bu konuda bilinçlenmesini sağlamaya çalışlıyoruz"

DÜZCE (AA) - Düzce'de İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, emniyet kemeri takmanın önemini simülasyon aracıyla anlattı. 

İl Emniyet Müdürlüğünce başlatılan uygulama kapsamında Anıt Park alanına simülasyon aracı konuşlandırıldı. Araca binenler, trafik kazasında emniyet kemeri takmadıklarında karşılaşacakları riskleri uygulamalı gördü.

Trafik Denetleme Şubesi Müdürü Cengiz Dursun, gazetecilere yaptığı açıklamada, trafik kazalarında emniyet kemeri takmamaya bağlı yaralanma ve ölümleri azaltmak için simülasyon aracıyla eğitim verdiklerini söyledi.

Uygulamada kaza anını 20 saniyelik zaman diliminde yaşatmaya çalıştıklarını anlatan Dursun, "Araştırmalar sonucunda 50 kilometre hızla meydana gelen kazada ezilmeler olmakta, 70 kilometrede vücutta kırıklar, 90 kilometrede organlarda kopmalar, 110 kilometrede ise iç organlarda patlamalar meydana gelmektedir. Emniyet kemeri takmanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya, halkımızın bu konuda bilinçlenmesini sağlamaya çalışıyoruz" ifadesini kullandı.

Yaralanma ve ölümleri en aza indirmek için emniyet kemeri takmanın önemine değinen Dursun, şehir sakinlerini simülasyon aracını denemeye davet etti.