Engelleri İmam ve Müezzinler Kaldıracak Projesi

Engelleri İmam ve Müezzinler Kaldıracak Projesi
Engelleri İmam ve Müezzinler Kaldıracak Projesi
DÜZCE (AA) - Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesinin, İl Müftülüğü'nün desteğiyle Engelleri İmam ve Müezzinler Kaldıracak Projesi hazırladığı...

DÜZCE (AA) -  Türkiye Beyazay Derneği Düzce Şubesinin, İl Müftülüğü'nün desteğiyle Engelleri İmam ve Müezzinler Kaldıracak Projesi hazırladığı bildirildi.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, engelli bireylerin yaşamın her alanında zorluklarla karşı karşıya kaldıkları belirtildi. 

Cami  ve Kuran kurslarındaki zorlukların aşılması için müftülükle ortak proje hazırlandığı anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Proje kapsamında imam, müezzin ve Kuran kursu öğreticisi yaklaşık 800 kişi, Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve Düzce Şube Başkanı Nurullah Çelebi'nin katılacağı eğitim , bilgilenme ve değerlendirme çalışması gerçekleştirecekler. Bu çalışmaların sonunda toplumun bilinçlendirilmesi sağlanacak ve engeller din görevlileri sayesinde aşılacak. Eğitimde, camiler ve Kuran kurslarının engelliler için nasıl düzenlenmesi gerektiği, cuma hutbelerinde engelli bireyler için neler söylenmeli, Kur'an-ı Kerim'in engellilere yaklaşımı gibi konular anlatılacak."

Açıklamada, eğitimin 8 Ocak müftülük konferans salonunda verileceği bildirildi.