Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
DÜZCE (AA) - Düzce'de 253 bin 389 seçmenin 877 sandıkta oy kullanacağı bildirildi.Valilikten yapılan yazılı açıklamada, oy verme işleminin huzur ve...

DÜZCE (AA) - Düzce'de 253 bin 389 seçmenin 877 sandıkta oy kullanacağı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, oy verme işleminin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gerekli olan her türlü güvenlik tedbirlerinin alındığı belirtildi. 

Kentte, 253 bin 389 seçmenin 877 sandıkta oy kullanacağı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Seçim güvenliğini sağlamak üzere 700 polis ve 369 jandarma olmak üzere toplam bin 69 güvenlik personeli görev yapacaktır. İl genelinde bütün umumi eğlence yerleri oy verme süresince kapalı tutulacak olup, her ne suretle olursa olsun ispirtolu içki satılması, içkili yerlerle umumi mahallerde her çeşit ispirtolu içki verilmesi ve içilmesi yasaktır. Oy verme günü, emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlardan başka hiçbir kimse ruhsatlı dahi olsa silah taşıyamayacaktır. Seçim günü sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan vatandaşlarımızın oy kullanabilmeleri amacıyla 112 servisini arayarak oy kullanmak istediklerini bildirmeleri halinde İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesinde hastalarımızın bulundukları seçim bölgelerinde sorunsuz bir şekilde oy kullanmaları sağlanarak, tekrar evlerine nakilleri sağlanacaktır." 


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Eğlence

  ,

  jandarma

  ,

  güvenlik

  ,

  silah

  ,

  emniyet

  ,

  oy