Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar, Düzce'de

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar, Düzce'de
Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar, Düzce'de
- "Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve bu ilişkilerde de karşılıklı fayda sağlamak, önemli misyonumuzdur"

DÜZCE (AA) - Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, "Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve bu ilişkilerde de karşılıklı fayda sağlamak, önemli misyonumuzdur" dedi.

"Uluslararası Düzce Konuralp Tarih, Kültür ve Sanat Sempozyumu" katılmak üzere kente gelen Yağcılar, Düzce Valisi Ali Fidan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Yağcılar, Türkiye ile Kosova arasındaki samimi dostluğun mimarlarının öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu olduğunu belirtti.

Kültürleri ve ortak noktadaki bağları daha da güçlendirmek istediklerini vurgulayan Bakan Yağcılar, şöyle konuştu:

"Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve bu ilişkilerde de karşılıklı fayda sağlamak, önemli misyonumuzdur. Aynı zamanda Türkiye'deki üniversitelerde çocuklarımızın okuması, kültür alışverişlerinin olmasıdır. İleride Düzce Üniversitesi'ne de öğrencilerimizi göndermek ve diğer alanlarda da çalışmalar yapılabilir. Sizin tecrübeleriniz bizim için değerli. Bu tecrübeler sayesinde de umarız hem Kosova'ya hem Kosova Türk toplumuna, Kosova-Türkiye ilişkileri katkı sunmuş olur." 

Vali Fidan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Bakanımıza sempozyuma katıldığı için teşekkür ederim. Balkanlardan, dost, kardeş ülkeden, soydaşlarımızdan bize bir esinti getirdiler" dedi.

Ziyaret, karşılıklı hediyelerin verilmesiyle son buldu.

Kosova heyeti, daha sonra Belediye Başkanı Mehmet Keleş'i de ziyaret etti.