Milletvekili adaylarının gözlerine empati için siyah bant

Milletvekili adaylarının gözlerine empati için siyah bant
Milletvekili adaylarının gözlerine empati için siyah bant
- Beyazay Derneği Düzce Şubesi Başkanı Çelebi: "Bu vatana millete ülkeye hizmet ederken engellileri unutmamaları gerektiğini, kafalarının bir tarafına değil her tarafında olması gerektiğini hatırlatmak için, unutmamaları için böyle bir etkinlik yapmayı düşündük"

DÜZCE (AA) - Seçim çalışmaları kapsamında Beyazay Derneği Düzce Şubesini ziyaret eden AK Parti milletvekili adaylarının gözlerine, görme engellilerin duygularını anlamaları için konuşma yaptıkları sırada siyah bant takıldı. 

Dernek üyeleriyle bir araya gelen milletvekili adayları Faruk Özlü ve Ayşe Keşir, faaliyetler hakkında Dernek Başkanı Nurullah Çelebi'den bilgi aldı.  Çelebi, konuşmasının ardından adayların gözlerine siyah bant taktı.

Çelebi, Özlü ve Keşir'den görme engelli vatandaşların duygularını biraz olsun anlamalarını istedi. 

Ayşe Keşir, "Hepimiz her an özellikle ev kazaları  kazaları ve trafik kazaları sebebiyle potansiyel bir engelliyiz. Şu an hissettiğimiz duyguyu aslında kaybetmemiz gerekiyor. Sürekli hatırda tutabilirsek empatiyi sağlayıp anlayabiliriz" dedi. 

Faruk Özlü de görme yetisinin çok önemli olduğuna vurgu yaparak, "Şu an hiç bir yere gidemem. Allah kimseyi karanlıklarda bırakmasın. Gerçekten çok zor bir durum" ifadesini kullandı. 

Dernek başkanı Nurullah Çelebi, AA muhabirine şunları söyledi: 

" Dernek olarak farkındalık yaratalım istedik. Onlar milletvekili adayları, inşallah olduklarında bu vatana millete ülkeye hizmet ederken engellileri unutmamaları gerektiğini, kafalarının bir tarafına değil her tarafında olması gerektiğini hatırlatmak için, unutmamaları için böyle bir etkinlik yapmayı düşündük. İnşallah etkili olmuştur."