Milletvekili seçiminin ardından

Milletvekili seçiminin ardından
Milletvekili seçiminin ardından
- AK Parti Düzce İl Başkanı Keskin: - "AK Parti'nin 5 dönemlik iktidarında tüm milletvekillerini Meclise göndermeyi başaran Düzce'den başka il yok" - AK Parti Düzce Milletvekili Özlü: - "Benim tahminim, herkesin uzmanlık alanlarına dayalı bir kabine oluşturalacağı yönündedir"

DÜZCE (AA) - AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin, "AK Parti'nin 5 dönemlik iktidarında tüm milletvekillerini Meclise göndermeyi başaran Düzce'den başka il yok" dedi. 

Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, teşkilatlarının bütün unsurlarıyla yaklaşık 30 günlük gayretli seçim çalışması yürüttüklerini ve çok güzel sonuç aldıklarını söyledi.

Düzceli hemşehrilerinin ve teşkilatının üzerilerine düşeni yaparak 5'inci kez üç milletvekilini Meclise göndermeyi başardığını ifade eden Keskin, "Halkımız istikrarsızlığa ve teröre destek olanlara gereken cevabı vermiştir. Biz de omuzlarımızdaki ağır yükün farkındayız. Hem milletvekillerimiz hem de biz, Düzce'ye hizmet etmek adına güzel projeler çıkaracağımızı biliyoruz. Çalışmalarımıza bugün itibarıyla başladık" şeklinde konuştu.

Düzce'nin ülke genelinde önceki seçime göre yaklaşık yüzde 11'lik artışla oyunu en fazla arttıran 6 ilden birisinin olduğunu anlatan Keskin, şöyle devam etti: 

"Bu, bizim için çok gurur verici bir olay. Ayrıca, yüzde 70,40'la batıda en çok oy alan il olduk. AK Parti'nin seçim sonuç sistemi SAS'ta da Düzceli gençlerimiz, kardeşlerimiz Türkiye birincisi olmuşlardır. Seçim sonuçlarımızı genel merkezimize en erken ve en doğru şekilde iletmişlerdir. Bu da bizim için gurur verici bir olay. Tulum çıkartan 17 ilden, en başarılı 6 ilden birisiyiz. Bu, bizi mutlu ediyor. İnşallah önümüzdeki dönemde oy oranımızın yüksek olması, hizmetlerimizin de daha fazla olmasını sağlayacak. 

AK Parti'nin 5 dönemlik iktidarında tüm milletvekillerini Meclise göndermeyi başaran Düzce'den başka il yok. Bunun da artısı inşallah bu dönem olacak. Hem milletvekillerimizin hizmet etme aşkı hem de bizim hemşehrilerimizle kucaklaşmamız daha güzel olacak. İlimize daha güzel hizmetler gelecek."

- AK Parti Düzce Milletvekili Özlü

AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü de Düzcelilerin milli hassasiyetleri yüksek insanlar olduğunu, özellikle son 4 aydaki terör örgütünün eylemleri ve ülkenin içinde bulunduğu güvenlik ortamı sebebiyle Düzcelilerin istikrara, birliğe ve bütünlüğe oy verdiklerini söyledi.

Düzcelilerin desteğinin hakkını vereceklerine dikkati çeken Özlü, şöyle konuştu: 

"Bizim Düzce için çok güzel projelerimiz var. Önümüzdeki dönemde bunları hayata geçireceğiz. Bize verilen her oyun helal olması için çalışacağımızı paylaşmak istiyorum. Benim siyasete girmekte iki ana amacım var. Bunlardan bir tanesi, doğduğum, büyüdüğüm şehrin çehresini değiştirmek, kalkınmasına katkı sağlamak. İkincisi, uzmanlık alanım olan savunma teknolojileri, savunma sanayileri, askeri teşkilat, savunma yönetimleri konularında hükümete katkı sağlamak.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin, dünyanın muharip gücü en yüksek ordularından birisi haline getirilmesinde siyasi otoriteye destek olmak."

- Yeni kabinenin oluşturulması

Özlü, Yüksek Seçim Kurulunun seçimin kesin sonuçlarını açıklanmasının ardından oluşturulacak yeni kabineye ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

"Benim tahminim, herkesin uzmanlık alanlarına dayalı kabine oluşturulacağı yönündedir çünkü 7 Haziran'dan çok ders aldık, bize çok şey öğretti. Ülkemizin tekrar 7 Haziran yaşamasına gönlümüz razı olmaz. Biz, inşallah milletimizden aldığımız bu yetkiyi sonuna kadar en iyi şekilde kullanacağız. Hizmetlerimizi maksimize edeceğiz. O yüzden kabinede yer alacak arkadaşlarımızın konusunda uzman kişilerden oluşacağı kanaatindeyim.

Bize bu kabinede görev düşüp düşmeyeceği de Sayın Başbakan'ımızın ve Cumhurbaşkan'ımızın takdiridir."