Miraç Kandili

Miraç Kandili
Miraç Kandili
DÜZCE (AA) - Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve AK Parti İl Başkanı Hikmet...

DÜZCE (AA) - Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Üniversitesi (DÜ) Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Keleş, kandil gecelerinin insanların manevi dünyasını aydınlattığını vurguladı.

Keleş, mesajında, şu ifadelere yer verdi:

"Allah'ın kullarına hediye ettiği bu mübarek kandil gecesi, manevi dünyamızı aydınlatıyor, birliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi, bereketimizi, mutluluk ve sıhhatimizi arttırıyor. Sevgili Peygamberimizin, hadis-i şeriflerini, mesajlarını anlamak ve hatırlamak için önemli bir fırsat sunuyor. Sevgili Peygamberimizin, Yaradan'ın huzuruna yükseldiği bu günde tüm İslam Aleminin mübarek Miraç Kandili'ni kutluyor, sağlık, huzur, birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan ayına ulaşmayı niyaz ediyorum."

DÜ Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ise mesajında, Miraç Kandili'ne ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Çakar, şunları kaydetti:

 "Peygamber Efendimiz, hicretten bir buçuk yıl önce Recep ayının 27. gecesinde ruhen ve bedenen, Mescid-i Haram'dan Mescid-i Aksa'ya, oradan da yedi kat göklere yükselerek Cenab-ı Hakk'la buluştuğu geceye bir kez daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kutsal Miraç gecesinin, tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve refah getirmesini Allah'tan niyaz eder tüm İslam Aleminin kandilini kutlarız."

AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de mesajında, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Miraç gecesine, kavuşmanın mutluluğu içinde olduklarını bildirdi.

Miraç Kandili'nin, Hz. Muhammed'e Allah tarafından ihsan ve lütufla şereflendirildiği müstesna bir gece olduğunu aktaran Keskin, şunları belirtti:

"Miraç Kandil'ini fırsat bilerek bu geceyi manevi açıdan en güzel şekilde değerlendirmek gerekiyor.  Bu güzel geceyi, ülke ve millet olarak kucaklaşıp kenetlenmenin, manevi anlamda arınmanın, aydınlık yarınlara el ele birlikte yürümenin güzel ve kaçırılmaz fırsat vesilesi olarak algılayalım. Bu mübarek günde ruhumuzu karartan kötü duygu ve düşünceleri kalplerimizden atalım. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizleyelim. Bu geceyi insanlığın kurtuluşuna vesile olması için değerlendirmeli ve bir ganimet bilmeliyiz. Bu duygularla, ülkemizde ve dünyada yaşayan bütün Müslümanların Miraç Kandil'ini tebrik ediyor, insanlık alemine hayırlar getirmesini diliyorum."