Obez hasta özel ambulansla hastaneye kaldırıldı

Obez hasta özel ambulansla hastaneye kaldırıldı
Obez hasta özel ambulansla hastaneye kaldırıldı
- Düzce'de 175 kilo ağırlığındaki 81 yaşındaki kadın, "solunum yetmezliği" rahatsızlığı üzerine obez hastalar için özel tasarlanan ambulansla götürüldüğü hastanede tedavi edilip evine bırakıldı

DÜZCE (AA) - Düzce'de 175 kilogram ağırlığındaki kadın hasta, obez hastalar için özel tasarlanan ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Kaynaşlı ilçesi Çele Mahallesi'nde ikamet eden 81 yaşındaki obez Hikmet Hanoğlu'nun "solunum yetmezliği" şikayeti üzerine yakınları 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi'ne haber verdi.

Hastanın sağlık durumu hakkında bilgi alan görevliler, obez hastalar için özel tasarlanan ambulanslı bölgeye yönlendirdi. Hanoğlu, 3 sağlık personeli ve yakınlarının yardımıyla evden alınarak Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi kardiyoloji bölümüne kaldırıldı.

Hanoğlu, tedavisinin ardından obez ambulansıyla evine götürüldü. 

Düzce Sağlık Müdürü Mahir Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sağlık hizmetleri kapsamında kentte 26 tam donanımlı ambulans bulunduğunu söyledi.

Ambulanslardan birinin obez hastalar için özel tasarlandığını anlatan Arslan, "Bu ambulansımız 160 kilo ve üzeri hastalarımıza hizmet vermektedir. Hikmet teyzemiz de 175 kilo ve yatalak bir hasta. Evinden sorunsuz şekilde alınarak tedavisi yapıldı" dedi.