Raftingte hedefe erken ulaşıldı

Raftingte hedefe erken ulaşıldı
Raftingte hedefe erken ulaşıldı
- Rafting Düzce İl Temsilcisi Karanfil: - "Yılın ilk 6 ayının sonunda yaklaşık 30 bin kişi rafting yaptı"

DÜZCE (AA) - Rafting Düzce İl Temsilcisi Şerif Ali Karanfil, "Yılın ilk 6 ayının sonunda yaklaşık 30 bin kişi rafting yaptı" dedi. 

Karanfil, AA muhabirine, Cumayeri ilçesinde Dokuzdeğirmen köyü mevkisindeki 13 kilometrelik rafting parkurunda geçen yıl 30 bin kişinin rafting yaptığını belirtti. 

Bu sene yapılan yatırımlar sonucunda hedefin 40 bin kişi olarak belirlendiğini anlatan Karanfil, "Yılın ilk 6 ayının sonunda yaklaşık 30 bin kişi rafting yaptı. Temmuz ayında olmamıza rağmen çaydaki su seviyesi bu sporu yapmaya elverişli. Suyun böyle olması bize, hedefimize ulaşacağımızı hatta çok daha üstüne çıkacağımızı gösteriyor" ifadesini kullandı. 

- Rafting marka oldu

Karanfil, rafting sporuna sadece Düzce'den değil, İstanbul , Ankara , Bursa, Sakarya, Kocaeli, Eskişehir gibi çevre illerden de ilgi gösterildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

"Rafting Düzce'de marka oldu. Bu parkurun güzelliğini sürekli anlatıyoruz. Burası, karayolundan takip edilebilir olması, iki metropolün arasında olması, bota binilen yer ile inilen yer arasında ulaşımın çok rahat olması her geçen gün ilgiyi arttırıyor. İlginin artmasındaki sebeplerden bir tanesi de, parkurda sürekli bir hareketin olmamasıdır. Yani, bizim parkurumuz bir hareket bir durgunluk şeklinde ilerliyor. İnsanlar heyecanı yaşadıktan sonra bir rahatlama pozisyonuna girebiliyor."

Karanfil, parkurda toplamda üç  Türkiye şampiyonası yaptıklarını, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek şampiyona için federasyon ile görüşmelerinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  çevre

  ,

  sakarya