Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
DÜZCE (AA) - Düzce Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili süresince vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ek...

DÜZCE (AA) - Düzce Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı tatili süresince vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla ek tedbirlerin alındığını bildirdi. 

Emniyet müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bayram yoğunluğunun özellikle bu akşam saatlerinde artmasının beklendiği belirtildi. 

Açıklamada, asayiş yönünden bayram öncesi, süresi ve sonrasında özellikle halkın yoğun olarak bulunduğu kent merkezinde, alışveriş ve eğlence merkezlerinde, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para olaylarına karşı ek tedbirler alındığı ifadelerine yer verildi.

 "Asayiş yönünden alınacak tedbirlerde, her gün için resmi ve sivil olmak üzere 19 ekip ve toplam 180 personel görev yapacaktır" denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Maytap, mantar, çatpat ve izinsiz havai fişek satışına, halkın huzur ve sükununu bozacak ve tehlike arz edecek şekilde kullanılmasına müsaade edilmeyecek, silah atılması sureti ile telafisi mümkün olmayacak üzücü hadiseleri ve meydana gelebilecek tehlikeli durumları önlemeye yönelik olarak planlanmış olan tedbirler uygulanacak. Trafik yönünden il merkezi giriş-çıkış noktalarında, otoyol ve çevre yolu bağlantılarında denetim ve kontroller sıklaştırılacak. Trafik yönünden alınacak tedbirlerde her gün için otoyol ve çevre yolu bağlantılarında 6 ekip ve toplam 48 personel, şehir merkezinde ise 7 ekip ve toplam 70 personel görev yapacak. Vatandaşlarımızın araç ile yolculuğa çıkmadan önce araç bakımlarını yaptırmaları, uykusuz, yorgun ve alkollü olarak trafiğe çıkmamaları, yolculuk esnasında emniyet kemeri takmaları, hız yapmamaları, araç takip mesafelerine şerit izleme ve değiştirme kurullarına uymaları gerekmektedir."