Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
DÜZCE (AA) - Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği...

DÜZCE (AA) - Düzce Valisi Ali Fidan, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Düzce Şubesi Başkanı İsmail Çakmak, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Vali Fidan, mesajında, bayramların toplumsal hayatta önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. 

Bayramların, kardeşlik ve dayanışma iklimini daha da güçlendirdiğini anlatan Fidan, "Bu özel günlerde, başta aile büyüklerimiz ve yakınlarımız olmak üzere ihtiyaç sahiplerini ve kimsesizleri, öksüz ve yetim çocukları, yaşlı ve hastaları, şehit yakınlarını ve gazilerimizi ziyaret ederek ilgi ve şefkatimizi hissettirmek, bayram sevincini ve coşkusunu onlarla paylaşmak en önemli sorumluluğumuzdur. Bayram sevincinin hüzne dönüşmemesi için araç kullanacak vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olup kurallara uymaları hususunu özellikle hatırlatmak istiyorum" ifadelerini kullandı. 

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, bayramın huzur içinde geçmesi temennisinde bulunarak şunları kaydetti:

"Bayramların, var olan değerlerimizi ortaya çıkardığına, kardeşlik iklimini kuvvetlendirerek gönül birliğimize vesile olduğuna inanıyorum. Ramazan Bayramı'nın huzur, bereket ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşanmasını temenni ediyor, başta Düzceli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam alemine hayırlı bayramlar diliyorum." 

AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin de bayramların küslükleri sona erdirdiğini bildirerek "Toplumsal yaşamımızda önemli yeri bulunan bayramlarımız, insani ve dini güzelliklerin birlikte yaşandığı, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, umutların yeşerdiği çok özel günlerdir. Bayramlar, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirir, küskünlükleri ve kırgınlıkları ortadan kaldırır" ifadesini kullandı. 

MÜSİAD Düzce Şubesi Başkanı İsmail Çakmak ise insanlığın sadece Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda değil dünyanın her yerinde zor durumda olduğunu belirterek, Ramazan Bayramı'nın, kan ve gözyaşının dinmesine, çekilen çilelerin ve ıstırabın sona ermesine vesile olması temennisinde bulundu.