Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
- "Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz. Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz"

DÜZCE (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz. Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz" dedi. 

Kamalak, partisinin Müftülük Konferans Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan İl Kongresinde,  Türkiye 'de 17 milyon civarında motorlu araç olduğunu belirterek, yerli otomobil üretiminin teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye'de kullanılan arabalar, ülkede üretildiği takdirde işsizliğin sona ereceğini ifade eden Kamalak, şöyle konuştu:

 "Bunu biz yaparız. Bu bir inanç işidir, azim işidir, iman işidir. Bunu biz yaparız. Bir diğer hedefimiz fakirlikle mücadele. Zaten fabrikalarımız çalışmaya başladığı zaman , gençlerimiz alın teri döktüğü vakit milli gelir artacaktır. Fakirlik büyük ölçüde kendiliğinden ortadan kalkacaktır."

Kamalak, arkasında durmayacakları tek bir söz söylemediklerini aktardı. Herkesin insanca yaşamaya hakkı olduğunu vurgulayan Kamalak, şöyle devam etti:

"Biz Allah'ın yardımıyla hakkı hakim kılmanın mücadelesini veriyoruz. Adil bir düzen kurmanın mücadelesini veriyoruz. Bu dünyada herkese yetecek kadar yer de var nimet de var diyoruz. Şu halde herkesin hakkına saygı duyalım diyoruz. Herkesin insanca yaşamaya hakkı var diyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz."

Kamalak, 15 Haziran 1997'de D - 8'leri kurduklarını ve 8 büyük İslam ülkesini bir araya getirerek İslam Birliği'ninin temellerini attıklarını söyledi. Bunu gören "küfür cephesi"nin, içlerindeki bir takım "gafilleri" kendi saflarına çekerek yollarını kestiğini aktaran Kamalak, şunları kaydetti:

"Ne oldu sonra, D - 8'lerin yerine haçlı birliğine girebilmek için Avrupa Birliği Bakanlığı kuruldu. Şu halde hakkı hakim kılmak için yollara koyulmak durumundayız. Hak yolunda karşılaştığınız zorluk, emin olun bir rahmettir. Kul için hak yolunda çile çekmekten daha büyük sevap kapısı var mı"

Birkan Mertol'un tek listeyle aday olduğu kongreye, partililer ve vatandaşlar katıldı.