Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Hakkari'deki saldırıda şehit olan Piyade Er Cihan Aksarı, memleketi Düzce'de toprağa verildi

DÜZCE (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının zırhlı araçların geçişi esnasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 16 askerden piyade er Cihan Aksarı'nın naaşı, Düzce'de toprağa verildi.

Şehit Piyade Er Cihan Aksarı'nın naaşı, havayoluyla Kocaeli'ye, ardından karayoluyla Düzce'ye getirildi.

Cedidiye Camisi'nde İl Müftüsü Selami Emen tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Mamure köyündeki babaevine getirilen Aksarı'nın naaşı, burada helallik alınmasının ardından köy meydanında tekrar kılınan cenaze namazından sonra köy mezarlığında defnedildi.

Naaşın babaevine getirilişi sırasında çok sayıda vatandaş cenaze aracına eşlik etti. 

Cenazeye Düzce Valisi Ali Fidan, AK Parti milletvekilleri Faruk Özlü, Fevai Arslan ve Ayşe Keşir, Belediye Başkanı Mehmet Keleş, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Şehidin babası Cemal Aksarı, evin önünden helallik alındığı sırada cenazeye katılanlara teşekkür ederek "Üzülmek, ağlamak yok. Ben bayram ediyorum. Onları (terör örgütünü) sevindirmem. Bugün sizin, Düzce'nin bayramıdır. Sakın ha, ağlamak bağırmak yok. Eğer sizler de benim birer evladımsanız size yakışanı yapın. On gün sonra bayram var, ben iki bayramı bir arada yapacağım. Ben oğlumu evlendiremedim, üç ay sonra evlendirecektim. Şimdi evlendiriyorum, onun için ben rahatım, gururluyum, şerefliyim. O köpekler bunları görsünler, utansınlar, onları sevindirmeyeceğim" ifadesini kullandı.