TEM otoyolundaki otobüs kazaları

TEM otoyolundaki otobüs kazaları
TEM otoyolundaki otobüs kazaları
- Otoyolda araçların kaldırılması ve temizlik çalışmalarının ardından İstanbul güzergahında trafik akışı normale döndü - Çalışmalar sırasında bölünmüş yolun Ankara yönünde de yoğunluk oluştu

DÜZCE / BOLU (AA) - TEM otoyolunun Bolu Dağı çıkışında iki yolcu otobüsünün karıştığı 2 trafik kazası nedeniyle kapanan  İstanbul güzergahı ulaşıma açıldı. 

İstanbul istikametine seyreden bir yolcu otobüsünün Bolu Dağı Tüneli 4'üncü viyadükte devrilmesi ve bir başka yolcu otobüsünün de yol kenarındaki beton bariyerin üzerine çıkması nedeniyle ulaşıma kapanan yolda ekipler çalışmalarını tamamladı.

Yaklaşık 8 saat boyunca kaza bölgesinde kurtarma ve yola sızan akaryakıtın temizlenmesi için çalışma yapıldığından, bu süre zarfında trafik, Bolu Dağı'nın D-100 karayolu bağlantısı ile zaman zaman mevcut güzergahta tek şeritten kontrollü sağlandı. 

Trafik akışı, araçların kaldırılması ve temizlik çalışmalarının ardından normale döndü.

- Ankara yönünde de yoğunluk oluştu

Çalışmalar sırasında  Ramazan Bayramı tatili için yola çıkanlar nedeniyle bölünmüş yolun Ankara güzergahında da yoğunluk oluştu

Trafik özellikle 2, 3 ve 4'üncü viyadük üzerinde ara ara durma noktasına geldi.

Güzergahta sürekli devriye halinde bulanan ekipler, sürücülere uyarılarda bulundu. 

TEM otoyolundan İstanbul istikametine seyreden bir yolcu otobüsünün Bolu Dağı Tüneli 4'üncü viyadükte devrilmesi ve bir başka yolcu otobüsünün de yol kenarındaki beton bariyerin üzerine çıkması sonucu 6 kişi ölmüş, 37 kişi yaralanmıştı.