Topuk Yaylası'ndaki gölete 15 bin aynalı sazan bırakıldı

Topuk Yaylası'ndaki gölete 15 bin aynalı sazan bırakıldı
Topuk Yaylası'ndaki gölete 15 bin aynalı sazan bırakıldı
DÜZCE (AA) - Fenerbahçe Spor Kulubü Tesisleri'nin de yer aldığı Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi Topuk Yaylası'ndaki gölete, 15 bin aynalı sazan balığı...

DÜZCE (AA) - Fenerbahçe Spor Kulubü Tesisleri'nin de yer aldığı Düzce'nin Kaynaşlı ilçesi Topuk Yaylası'ndaki gölete, 15 bin aynalı sazan balığı yavrusu bırakıldı.

Kaynaşlı Kaymakamı Şenol Koca, etkinlikte yaptığı konuşmada, ilçede birçok doğa sporu faaliyetinin gerçekleştirildiğini, bu sayede ilçenin bir turizm merkezi haline geldiğini söyledi. 

Fenerbahçe Spor Kulubü'nün yaylada bir tesise sahip olmasından dolayı da turizm hareketliliğinin yaşandığına dikkati çeken Koca, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürülüğü ile yaptıkları çalışmalar sonucunda bölgede yaşanan turizm hareketliliğini çeşitlendirmek istediklerini anlattı.

- Tutulan balıklar gölete geri salınacak

Bu kapsamda, sportif amaçlı olta balıkçılığı konusunda ilk adımı attıklarını vurgulayan Koca, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce, Topuk Yaylası Göleti'ne 15 bin adet yavru aynalı sazan balığı bırakıldı. Spor amaçlı olta balıkçılığı yapan vatandaşlarımız göle bırakılan balıkları olta ile tutup, tekrar kendi yaşam alanları olan göle geri bırakacaklar" dedi.

Bölgenin her türlü doğa sporu için uygun şartlara sahip olduğunu anımsatan Koca, "Vatandaşlarımızı burada bu sporu yapmaya davet ediyorum. Geldiklerinde bu sporun yanı sıra doğal güzelliğin ve havanın da tadını çıkarmış olacaklar" ifadesini kullandı.

Koca, ilçede bulunan Çamlıpınar Göleti'ne de bir televizyon kanalının desteği ile toplam 500 kilogramı bulan çok sayıda sazan balığı bırakıldığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Fenerbahçe

  ,

  spor

  ,

  Turizm

  ,

  Sazan

  ,

  Yaşam

  ,

  Tarım

  ,

  doğa

  ,

  gıda