Turizm Haftası

Turizm Haftası
Turizm Haftası
DÜZCE (AA) - Düzce'de, Turizm Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Ticaret Meslek Lisesi önünde bir araya gelen Valisi Ali Fidan, Garnizon...

DÜZCE (AA) - Düzce'de, Turizm Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. 

Ticaret Meslek Lisesi önünde bir araya gelen Valisi Ali Fidan, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Ramazan Akça, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, siyasi partilerin temsilcileri, AFAD ve Düzce Arama Kurtarma Ekibi (DAKE), öğrenciler ve çok sayıda vatandaş Anıtpark Meydanı'na kadar yürüdü.

Anıtpark Meydanı'nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Vali Fidan, 15-22 Nisan'da kutlanan Turizm Haftası etkinliklerini, tüm ilçeleri içine alacak şekilde hazırladıklarını söyledi. 

Kenti her yönüyle hem vatandaşlara, hem de turistlere tanıtmak için bir çaba içinde olduklarını belirten Fidan, şöyle konuştu:

"Biliyoruz ki Düzce, Ankara ile İstanbul 'un ortasında doğasıyla, kültürüyle, yaylaları ve deniziyle her tür turizmi elverişli bir ilimiz. Ama bu güzel ilimizi hem Düzcelilere, hem de dışarıdan gelen vatandaşlarımıza anlatmamız lazım. Eğer Düzce, turizmde bugünden daha ileriye gidecekse el birliğiyle gerçekleşen bir gayretle gidecek. Bunun uğraşı içindeyiz. İnşallah Düzce bu potansiyelini daha ileriye taşıyacaktır."

Konuşmaların ardından İl Halk Eğitim Müdürlüğü ekiplerince halk oyunları sergilendi. 

Vali Fidan ve beraberindekiler, açılan stantları gezdi.