Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanları Toplantısı

Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanları Toplantısı
Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanları Toplantısı
DÜZCE (AA) -  Türkiye Beyazay Derneği 3. Bölge Şube Başkanları Toplantısı  Düzce'de yapıldı. Düzce Valisi Ali Fidan, bir restoranda düzenlenen...

DÜZCE (AA) -   Türkiye Beyazay Derneği 3. Bölge Şube Başkanları Toplantısı  Düzce'de yapıldı.

 Düzce Valisi Ali Fidan, bir restoranda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, engelli vatandaşlarla ilgili son dönemde çok önemli yasal düzenlemeler yapıldığını söyledi.

Engellilerin  sosyal hayata erişimlerinin geliştirilmesi, bir takım sorunlarının giderilmesi, ihtiyaçlarının çözüme kavuşturulması için çok önemli düzenlemeler gerçekleştirildiğini anlatan Fidan, "Hizmetlerin yanı sıra toplumsal duyarlılığı oluşturmak da bizim görevlerimiz arasında. Bu aşamada sivil   toplum kuruluşlarına düşen önemli görevler var. Türkiye Beyazay Derneği bu anlamda çok büyük hizmetler yerine getiriyor" diye konuştu.

 Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva da Cumhurbaşkanlığı tarafından da desteklenen "Aşmak İçin Hareket" projesinin daha büyük kitlelere ulaşacağını dile getirdi.

Ayva, yaşanan terör olaylarından duyduğu üzüntüyü de ifade etti.

Konuşmaların ardından "Aşmak İçin Hareket" projesinin yetki belgeleri, Vali Fidan tarafından derneğin şube başkanlarına takdim edildi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  toplum

  ,

  sivil

  ,

  sosyal

  ,

  engelli