"Uluslararası Dağ Bisikleti Festivali" Düzce'de başladı

"Uluslararası Dağ Bisikleti Festivali" Düzce'de başladı
"Uluslararası Dağ Bisikleti Festivali" Düzce'de başladı
DÜZCE (AA) - Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Topuk Yaylası'nda düzenlenen "Uluslararası Dağ Bisikleti Festivali" başladı. Türkiye Bisiklet...

DÜZCE (AA) - Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde bulunan Topuk Yaylası'nda düzenlenen "Uluslararası Dağ Bisikleti Festivali" başladı. 

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Kaynaşlı Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen festivale yurt içi ve yurt dışından toplam 76 sporcu katıldı. 

Düzce Valisi Ali Fidan, dağ bisikleti yarışlarına katılan sporculara başarılar dileyerek, startı verdi. 

Burada basın mensuplarına açıklama yapan Fidan, Topuk Yaylasının artık uluslararası marka haline geldiğini söyledi. 

Fenerbahçe Kulübü'ne yaylaya yaptığı tesislerden dolayı teşekkürlerini ileten Ali Fidan, "Kulübün buraya yaptığı tesis hem Türk sporuna hem de Düzce'mize kazandırılmış oldu" dedi. 

Festivalin ilk gününde dağ bisikleti yarışları yapıldığını anımsatan Fidan, "Yarın da maraton yarışları var. Aynı zamanda biz burada hem bisiklet parkuru hem de koşulu kayak alanı düzenledik. Ralli ve off road için de parkurlarımız var. Burayı doğa sporları merkezi haline getirmek istiyoruz. Aslında Düzce, doğasıyla, yaylalarıyla, havasıyla, kültürüyle, turizm ve spor şehri olma yolunda ilerliyor. Bu tür uluslararası etkinliklere ev sahipliği yaparak Düzce'de daha büyük yarışları yapabileceğimizi göstermiş oluyoruz" açıklamasında bulundu. 

Yarışlar sırasında bazı sporcuların küçük çaplı kazalar yaptıkları görüldü.

Festival, yarın gerçekleştirilen yarışların ardından sona erecek.