"Uluslararası Düzce Konuralp Tarih, Kültür ve Sanat Sempozyumu"

"Uluslararası Düzce Konuralp Tarih, Kültür ve Sanat Sempozyumu"
"Uluslararası Düzce Konuralp Tarih, Kültür ve Sanat Sempozyumu"
- Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Yağcılar: - "Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve aynı zamanda ortak değerleri zenginleştirerek dünyaya yaymak istiyoruz"

DÜZCE (AA) - Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve ortak değerleri zenginleştirerek dünyaya yaymak istediklerini söyledi. 

Yağcılar, "Uluslararası Düzce Konuralp Tarih, Kültür ve Sanat Sempozyumu"nda yaptığı konuşmada, bu tür bir etkinliğin Türkiye ile ilişkilerin geliştirilmesi için Kosova'da da yapılabileceğini belirtti.

Farklı kültürlerin bir araya gelmesi ile zenginlik oluştuğunu dile getiren Yağcılar, "Düzce gelişmekte olan bir il. Depremde yaşanan acıları bir kenara bırakarak gelişmeye devam eden bir şehir. Düzce'de çeşitli yerlerden gelerek yerleşmiş insanların bir arada bulunmasıyla çok kültürlülüğün olduğu bir yapı var. Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle nasıl zenginlik oluştuğunu gördük" diye konuştu.

Türkiye ile Kosova kültürlerinin benzerliğine dikkati çeken Yağcılar, "Kosova ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ve aynı zamanda ortak değerleri zenginleştirerek dünyaya yaymak istiyoruz. Burada gördük ki Düzce yapısı itibarıyla kültürel turizmde açılım yapılabilecek kapasitede. Gelişmiş illerden bir farkı yok" ifadesini kullandı.