Yığılca Ziraat Odası başkanı Kalaycı:

Yığılca Ziraat Odası başkanı Kalaycı:
Yığılca Ziraat Odası başkanı Kalaycı:
-"Bu yıl fındık üreticisinin kurtuluş yılı olacak. Üreticimiz borcu kadar olan fındığı pazara indirirse fındık fiyatı yükselmeye devam edecektir"

DÜZCE (AA) - Yığılca Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Kalaycı, "Bu yıl fındık üreticisinin kurtuluş yılı olacak. Üreticimiz borcu kadar olan fındığı pazara indirirse fındık fiyatı yükselmeye devam edecektir" dedi.

Kalaycı, AA muhabirine, fındık fiyatlarındaki iniş ve çıkışın, üreticinin pazara indirdiği ürünle bağlantılı olduğunu belirtti.

Fındık fiyatların yükseleceğini savunan Kalaycı, şunları söyledi:

"Bu yıl fındık üreticisinin kurtuluş yılı olacak. Üreticimiz borcu kadar olan fındığı pazara indirirse fındık fiyat yükselmeye devam edecektir. Fiyatlar bu yıl üreticinin fındığını elinde tutmasından dolayı yükselişe geçti. Erken piyasa inen fındık fiyatı olumsuz etkiliyor. Borcu olan fındık üreticisi eğer ürününü iyi para ettirirse gelecek yıla da hazırlık yapmış olur. İlk pazara indiğinde kilosu 10 lira  gibi rakamlardan alıcı bulan fındık,  bugün 11,5 lira civarlarında seyrediyor. Yıl sonunda kadar iyi bir artış bekliyoruz."   

 


  ETİKETLER:

  Piyasa

  ,

  Bugün

  ,

  Para

  ,

  Ziraat

  ,

  lira