Yolda mahsur kalanların yardımına Türk Kızılayı koştu

Yolda mahsur kalanların yardımına Türk Kızılayı koştu
Yolda mahsur kalanların yardımına Türk Kızılayı koştu
- D-100 karayolu ve TEM otoyolu Bolu Dağı geçişinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan sürücülere, Türk Kızılayı ekiplerince çorba, çay ve battaniye dağıtıldı

DÜZCE (AA) - D-100 Karayolu ve TEM otoyolu Bolu Dağı geçişinde yoğun kar yağışı nedeniyle mahsur kalan sürücülere, Türk Kızılayı ekiplerince çorba, çay ve battaniye dağıtıldı.

Bölgede yaklaşık bir haftadır devam eden kar yağışı nedeniyle, D-100 Karayolu ve TEM Otoyolu Bolu Dağı geçişinde mahsur kalan sürücülerin yardımına Türk Kızılayı koştu. 

Türk Kızılayı Batı Karadeniz  Lojistik ve Afet Yönetim Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sürücülere sıcak çorba, çay ve battaniye dağıttıklarını belirtti.

Kar yağışının bölgede etkisini arttırdığını dile getiren Yılmaz, şunları söyledi:

 "Bolu Dağı ve TEM Otoyolu tünel bölümünde yağış sebebiyle uzun araç kuyrukları oluştu. Biz de AFAD'dan gelen talep üzerine yolda kalan sürücülerimize yolcularımıza kumanya paketi dağıtıyoruz. Çok üşüyenler olursa da battaniye desteği veriyoruz. Türk Kızılayı olarak bugün yollardayız. Bu doğal bir afet. Kar yağışının yaşattığı olumsuzlukların yanında, bereketine ve güzel tarafına bakmak lazım." 

Yılmaz, Türk Kızılayının her alanda vatandaşların yardımına koştuğunu vurgulayarak, "Türk Kızılayı olarak her zaman , her şartta vatandaşlarımızın yanındayız. İyilik, iyilik ve tekrar iyilik diyoruz. Çalışmalarımız kar yağışı sürdüğü sürece devam edecek" dedi.