Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Düzce'de jandarma trafik ekipleri, kar yağışının etkili olması nedeniyle yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik kış lastiği denetimlerini arttırdı

DÜZCE (AA) - Düzce'de etkili olan kar yağışı dolayısıyla  jandarma trafik ekipleri yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçlara yönelik kış lastiği denetimlerini sürdürdü.

Jandarma trafik ekipleri, okul, işçi ve öğrenci servislerinin yoğun olduğu Aydınpınar Caddesi üzerinde araçları kontrol etti, sürücülere uyarılarda bulundu.

Jandarma Kıdemli Başçavuş İlhami Biçer, gazetecilere yaptığı açıklamada, yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği takma zorunluluklarının olduğunu söyledi.

Kar yağışının kentte iki gündür etkisini gösterdiğini dile getiren Biçer, "Okul, işçi ve öğrenci servislerinin yoğun olduğu bölgelerde sıklıkla kış lastiği kontrolleri yapıyoruz. Kış lastiği takmayan sürücülere 571 lira idari  para cezası uygulamamızın yanı sıra uygun lastikler temin edilinceye kadar araçları trafikten men ediyoruz" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Para

  ,

  Öğrenci

  ,

  Okul

  ,

  lira

  ,

  jandarma

  ,

  kış

  ,

  kar

  ,

  Aralık