1. Uluslararası Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Kongresi'ne doğru

1. Uluslararası Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Kongresi'ne doğru
1. Uluslararası Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Kongresi'ne doğru
EDİRNE (AA) - Kocaeli'de düzenlecek 1. Uluslararası Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Kongresi'nin başkanlığını Trakya Üniversitesi Mühendislik...

EDİRNE (AA) - Kocaeli'de düzenlecek 1. Uluslararası Mühendislik Mimarlık ve Tasarım Kongresi'nin başkanlığını Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mümin Şahin yapacak.

Prof. Dr. Şahin, yaptığı açıklamada kongrenin ana temasının "Mühendislik ve tasarım uygulamaları" olacağını söyledi.

Kongrede, farklı mühendislik dalları başta olmak üzere, mimarlık ve tasarım alanından çalışmalara yer verilecek konulara multidisipliner yaklaşımlar çerçevesinde hayat kazandırmayı hedefllediklerini ifade eden Prof. Dr. Mümin Şahin, şunları kaydetti:

"Kongrede, bir çok farklı mühendislik alanının bir araya gelerek ortaya çıkarmış olduğu uygulamaların başta alana ve tüm dünya insanlarına olan katkıları üzerinde durulacaktır. Ulusal ve uluslararası alanda yapılan mühendislik uygulamalarının bugünkü geldiği nokta ve ilerleyen süreçte yapılması planlanan çalışmaların neler olduğu hakkında bilgi edinilecektir. Yine birbirinden değerli bilim insanının katılarak alana yönelik görüş ve önerilerini sunacağı Kongremizde paneller oluşturulacaktır.

Bu kongrede amaç ve hedefimiz alana yönelik çalışma ile uygulamaların başta literatüre katkı sağlanması ve tüm dünya insanlarına fayda oluşturmasına destek olabilmektir. Kongremizde sunulan bildiri ile çalışmaların yine literatüre katsı sağlaması amacıyla 15 farklı disiplinden yayın kabul eden uluslararası hakemli dergilerimizde yayınlanma hakkını kazanan çalışmaların uluslararası alanda okuyucu ile araştırmacılara ulaşımı sağlanacaktır."

Kongre 13 - 14 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek.