10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.Gürkan,...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 77'nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Gürkan, mesajında, Cumhuriyet'in kurucusu, büyük kurtarıcı ve devlet adamı, eşsiz deha Ulu Önder'in ebediyete intikalinin 77'nci yılında Türk ulusu olarak acının hala çok taze ve hala ilk günkü gibi olduğunu belirtti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün miras bıraktığı Cumhuriyet, ilke ve devrimleriyle 77 yıldır rehberlik ettiğini ifade eden Gürkan, şunları kaydetti:

"Şunu herkes bilmelidir ki; Türk Ulusu var oldukça, Cumhuriyet ve Ulu Önder'in ilkeleri, devrimleri sonsuza kadar payidar kalacaktır. Türk Ulusu, Atatürk'ün en büyük eserim dediği laik, demokratik, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'ni, ülkesi ve ulusuyla bölünmez bir bütün olarak sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacaktır. Türk Milleti, ne Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'den ne de kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nden sonsuza kadar vazgeçmeyecektir.

Bu sebepten dolayı, Türk Milleti olarak, Atatürk'ün 'Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' sözünü anlamalı ve bu uğurda çalışmalıyız. Demokratik, laik ve çağdaş değerlerle oluşturulmuş 'en büyük eser' olan Türkiye Cumhuriyeti'nin emanet edildiği nesiller olarak; Mustafa Kemal Atatürk'ün göstermiş olduğu yolda doğruluktan, eşitlikten, adaletten ve demokrasiden vazgeçmeden, bu emaneti koruyacağımıza bir kez daha söz veriyoruz."