10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
- Edirne İl Sağlık Müdürü Kişioğlu: - "Gazeteciler her şartta çalışan bir meslek grubunda görev yapmaktadır"

EDİRNE (AA) - Edirne İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, gazetecilerin her şartta çalışan bir meslek grubunda görev yaptığını bildirdi.

Kişioğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, gazetecilerin kamuoyunu bilgilendirme görevini yerine getirdiğini belirtti.

Basın mensuplarının her şartta çalışan bir meslek grubunda görev yaptığını aktaran Kişioğlu, şunları kaydetti:

"İlimizde ve ilçemizde olan gelişmeler konusunda halkımızı bilgilendirmekte, şehrimizin kültürel, sosyal , turizm ve ekonomik tanıtımına önemli katkılar sağlamaktasınız. İlimiz ve ilçemizde üstün gayret ve zor şartlarda görev bilinci ile ilkeli yayıncılık anlayışı içerisinde çalışan sizlerin bu onurlu görevi layıkıyla yerine getirdiğiniz bilinci ile her şartta görevlerini yerine getiren siz cefakar gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum."

- Edirne Bisiklet Kulübü 

Edirne Bisiklet Kulübü, ildeki gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 10 Ocak'ın 1961 yılında "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kabul edildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medyanın, toplumsal kalkınmanın, gelişmenin sağlanmasında önemli bir yeri vardır. Günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyonu içermektedir. Bu önemli misyonu yerine getirebilmek için her şartta görevleri peşinde koşan gazetecilerimiz, düzenli bir mesaisi olmadan, halkı bilinçlendirmek için verdiği mücadele, her türlü takdirin üzerindedir. Edirne Bisiklet kulübü olarak da her yıl olduğu gibi yarın gerçekleştireceğimiz bisiklet turumuzu, Çalışan Gazeteciler Günü bisiklet etkinliği olarak düzenliyoruz. Edirne Bisiklet Kulübü'nün gerçekleştirdiği faaliyetlerimizde bizlere destek olan ve bu faaliyetleri halkımızla paylaşıp kamuoyunun bilgilendirilmesinde büyük rol üstlenen değerli basın mensuplarımızın günlerini kutlar, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmelerini, temenni ederiz."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Turizm

  ,

  Ahlak

  ,

  sosyal

  ,

  edirne