14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
-Edirne Belediye Başkanı Gürkan: -"Sağlık çalışanlarımız iyi ki varsınız, siz olmasaydınız ne yapardık"

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, katıldığı 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde sağlık çalışanlarına "İyi ki varsınız, siz olmasaydınız ne yapardık" dedi.

Özel Trakya Hastanesi yönetim kurulu başkanı Orhan Yazgan'ın ev sahipliğinde Margi Otel 'de düzenlenen yemeğe doktorlar, sağlık çalışanları ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katıldı. 

Özel Trakya Hastanesi'nin ve sahibi Yazgan'ın kendisinde özel bir yeri olduğunu belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Başta doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarının bayramını kutluyorum. Özel Trakya Hastanesi benim için çok ayrı bir anlam taşıyor. En son yine Özel Trakya Hastane'sine giderek, kendimi bu değerli hekimlere emanet ettim.  Şunu iyi biliyorum ki, başta doktorlarımız olmak üzere iyi ki varsınız. Yüreklerinize, bilginize, birikiminize sağlık.  Sağlık çalışanlarımız iyi ki varsınız eğer sizler olmasaydınız, bizler ne yapardık? Bilemiyorum" dedi.

Yazgan da, sağlık çalışanlarının zor ama kutsal bir mesleği üstlendiklerini söyledi.

Acıları dindirmek için gecelerini gündüzlerine katan sağlık çalışanlarının insanlık adına en önemli vazifelerden birini yerine getirdiklerini ifade eden Yazgan, şunları kaydetti:

"Hastalanan insanları en hızlı şekilde sağlığına kavuşturmak, aynı zamanda sağlıklı olan insanların da sağlığını korumak için olağanüstü şartlarda çalışan sağlık personelimizin layık oldukları en iyi şartlarda ve ortamlarda sağlık hizmeti verme imkânına kavuşmaları, en büyük dileğimiz ve hedefimizdir.

Bizler Edirne Özel Sağlık Hizmetleri olarak, bu hedefler doğrultusunda  Edirne'de Özel Trakya Hastanesi'yle başlattığımız sağlık alanındaki yatırımlarımızı, bugün İstanbul 'un Kartal ilçesinde yeni hizmete açtığımız Özel Atalar Hastanesi ile bir adım ileriye taşıdık. Amacımız kısa vadede, Edirne'de ve İstanbul'daki sağlık yatırımlarımızı bölgeye yaymak, hatta komşu ülkelere sağlık hizmeti verebilir hale gelmektir."