18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü
-Edirne Valisi Şahin: -"Canından aziz bildiği yurt savunmasında şehit düşen binlerce vatan evladı bizim hem geçmişimiz hem de geleceğimiz olmuştur"

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, canından aziz bildiği yurt savunmasında şehit düşen binlerce vatan evladının Türkiye 'nin hem geçmişini hem de geleceğini oluşturduğunu belirtti.

Şahin, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tuttuğunu aktardı. 

Türk milletinin esaret altında yaşamayı kabul etmediğini, vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bildiğini belirten Şahin, şunları kaydetti:

"Tarih boyunca geçmişi olmayanın geleceğinin de olmayacağı, örneklerle doludur. Canından aziz bildiği yurt savunmasında şehit düşen binlerce vatan evladı bizim hem geçmişimiz hem de geleceğimiz olmuştur. Bugün , Türk milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini bir kez daha kanıtladığı bir dönemi simgeleyen 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma etkinliklerini yaşıyoruz. 

Bu vesile ile, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk  başta olmak üzere, ebediyete  intikal  eden kahramanlarımızı ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Aziz şehitlerimiz, ruhunuz şad olsun."