18 yıl sonra gelen mutluluk

18 yıl sonra gelen mutluluk
18 yıl sonra gelen mutluluk
- Edirne'de yaşayan Yıldız çifti, 18 yıl sonra çocuk sahibi oldu

EDİRNE (AA) - Edirne'de yaşayan Osman (43) ve Güzel (38) Yıldız çifti, 18 yıl sonra çocuk sahibi olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kentteki özel bir hastanede tedavi gören Yıldız çiftinin Emircan ismini verdikleri bir çocukları oldu. Uzun süren tedavinin ardından aşılama yöntemiyle çocuk sahibi olan aile , büyük sevinç yaşadı.

Anne Güzel Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuk sahibi olabilmek için yıllarca  Türkiye 'deki çeşitli üniversite hastanelerinde tüp bebek tedavisi gördüğünü, ancak çocuk sahibi olamadığını belirterek, "Umudumu hiçbir zaman kaybetmedim. Her zaman çocuk sahibi olmayı düşündüm. Bizimle ilgilenen doktorlardan Allah razı olsun. Çok mutluyum" diye konuştu.

Baba Osman Yıldız da 18 yıllık bekleyişin ardından çocuğunu kucağına alınca yeniden doğduğunu ifade etti. Çocuk sahibi olabilmek için uzun yıllar tedavi gördüklerini anlatan Yıldız, baba olmanın kelimelerle anlatılabilecek bir duygu olmadığını dile getirdi.

Opr. Dr. Berna Ceylan Yalnız ise çiftin tedaviye çok çabuk uyum sağladığını aktardı.

Emircan'ın aşılama yöntemiyle dünyaya geldiğini belirten Yalnız, şunları kaydetti:

"Güzel Hanım, ilk aşılamada gebe kaldı. Bu tür hastalarda ben ailelerden daha çok, çocukları olmasını istiyorum, daha çok seviniyorum. Hastama böyle hissettiriyorum. Moral çok önemli bu tür durumlarda."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Tüp Bebek

  ,

  zaman

  ,

  edirne