19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.Öztürk,...

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Öztürk, mesajında, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve millete olan inancın simgesi olan 19 Mayıs 1919 tarihin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu belirtti.

Milletin büyük gayret ve fedakarlıklarla verdiği mücadele ile bugünkü güçlü Türkiye 'nin temellerinin atıldığını ifade eden Öztürk, şu ifadelere yer verdi:

"İdrak ettiğimiz bu anlamlı günün 96'ncı yıldönümünde, başta Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geleceğimiz için hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlar, bu anlamı günün ülkemizin geleceğini tesis edecek olan gençlerimize yol gösterici olmasını temenni ederim"