19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
-ETSO Başkanı Zıpkınkurt: -Milli mücadele meşalesinin yakıldığı bu özel günün istikbalimizin emanetçileri gençlerimize armağanı çok manidardır

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt, milli mücadelenin meşalesinin yakıldığı günün gençlere armağan edilmesinin çok manidar olduğunu belirtti.

Zıpkınkurt, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyet adına atılan adımların en değerli mihenk taşlarından biri olarak kabul edilen milli bayramın  96'ıncı yıldönümünün kutlanacağını anımsatan Zıpkınkurt, şunları kaydetti:

"Milli mücadele meşalesinin yakıldığı bu özel günün istikbalimizin emanetçileri gençlerimize armağanı çok manidardır. Geçmişten aldığımız gücümüzü geleceğe daha güçlü bir şekilde taşıyacak olan gençlerimize düşen en önemli görev, devraldıkları bu eşsiz mirası daha da zenginleştirmek için büyük bir özveriyle çalışmak; kendilerinden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, çok daha kalkınmış, çok daha gelişmiş, çok daha müreffeh bir ülke bırakmak olmalıdır.

            Ulu Önder Atatürk`ün vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, birlik ve beraberliğinin inşası yolunda başlattığı Kurtuluş Mücadelesinin 96. yıl dönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlarım."