23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ocak, kutlama mesajı yayımladı

EDİRNE (AA) - Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, 23 Nisan tarihinin bir dönüm noktası olduğunu bildirdi.

Ocak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, Milli egemenliğin sembolü, Cumhuriyet'in temel kurumlarından Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 95'inci yılını kutlamanın heyecan ve gururunun yaşandığını belirtti.

TBMM'nin o dönem yaşanan sıkıntılar için şüphesiz bir çıkış kapısı olduğunu ifade eden Ocak, şunları kaydetti:

"23 Nisan tarihi hem devletimiz hem de yüce milletimiz için dönüm noktalarından biridir. Türkiye Büyük Millet Meclisi hiç şüphesiz uzun dönem sıkıntılarla boğuşan aziz milletimizin çıkış kapısı olmuştur. "Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin sağlanması, istikrarı ve korunması ancak ve ancak tam ve kesin anlamıyla milli egemenliği sağlamış bulunması ile devamlılık kazanır. Bundan dolayı; hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası milli egemenliktir." diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün önderliğinde açılan meclisimiz bugün de görkemli bir şekilde varlığını devam ettirmektedir.

Bugünün Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış yıl dönümü olmasının yanı sıra Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimiz olan çocuklarımıza ve "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" şiarının mihenk taşı olarak gördüğü dünya çocuklarına armağan ettiği bayram günüdür. Birlik ve beraberliğimizin teminatı, Güçlü Türkiye yolunda en önemli umut kaynağımız olan çocuklarımıza karşı olan sorumluluklarımızı yerine getirerek, onlara imkanlar sağlayarak kendilerini geliştirmelerini sağlamak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaları için tüm desteği vermek en önemli görevlerimizdendir. Bu milletin çocukları kendine güvendiğinde çağ açıp çağ kapatan bir devlete önderlik yaptığını bizlere göstermişlerdir. İnanıyorum ki bugünün çocukları ileride müreffeh bir Türkiye kurulmasına öncülük ederek dünya barışına da çok önemli katkılar sağlayacaklardır."