24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Gaytancığlu, mesajında,...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Gaytancığlu, mesajında, öğretmenlerin insanlığa saygıyı, ülkeye ve ulusa sevgiyi, toplumla dayanışmayı, paylaşmayı öğreten kişiler olduğunu ifade etti.

Öğretmenlerin pek çok sorunları olduğunu öne süren Gaytancıoğlu, "Bugün öğretmeni şikayet hattına dönüşmüş Alo 147 hattına rağmen, yandaş sendikaya üye olma baskılarına rağmen, gericileşen, ticarileşen ve siyasi etkilerden arındırılamayan bir sisteminin parçası olmaya zorlanmalarına rağmen hala direnen ve halen dimdik ayakta duran tüm öğretmenlerimizi sevgiyle selamlıyorum" ifadelerini kullandı.

Atanamayan öğretmenler, ek gösterge, hak arama gibi  sorunları bulunan öğretmenlerin bu sorunları çözüldüğünde yarınlara daha umutla bakacaklarını vurgulayan Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır' dediği değerli öğretmenlerimizin, atanamayan ve emekli öğretmenlerimizin yaşadıkları tüm sıkıntıların çözüme ulaşacağı günlere olan inancımla 24 Kasım Öğretmenler Günlerini kutluyor ve Türk ulusunun Başöğretmeni Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygıyla, sevgiyle ve özlemle anıyorum."