24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
-Kendisi de öğretmen olan Belediye Başkanı Gürkan, emekli öğretmenlerle buluştu

EDİRNE (AA)- Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla emekli öğretmenler ile bir araya geldi.

Kentteki bir restoranda düzenlenen yemeğe kendisi de öğretmen olan Gürkan'ın yanı sıra belediye meclis üyeleri ve Edirne Emekli Öğretmenler Derneği üyeleri katıldı.

Yemekte konuşan Gürkan, öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu belirterek, '"Milletvekilliği ve belediye başkanlığı unvanları yalnızca görevdir, öğretmenlik ise meslektir"' dedi.

Kendisinin de uzun yıllar farklı yerlerde öğretmenlik yaptığını ifade eden Gürkan, "Bugün büyük ailemizle birlikteyiz. Bunu geçen yılda yapmıştık. Bu birlikte yediğimiz ikinci Öğretmenler Günü yemeğimiz. inşallah önümüzdeki yıllarda da hep beraber olacağız. Çok farklı görevler yaptım farklı kurumlarda yöneticilik yaptım. Sizler sayesinde milletvekilliği ve başkanlık yaptım bunların hepsi bir görevdi.  Ama meslek bambaşka, mesleği hiçbir şeyle kıyaslamak mümkün değil çünkü biriyle tanıştığınızda adınız ve soyadınızdan sonra size sorduğu ilk soru mesleğiniz nedir diyor ben milletvekilliğinde de başkanlığımda da bu soru sorulduğun da hep aynı cevabı verdim. Öğretmenim ve öğretmen olmaya devam edeceğim'' diye konuştu.

Emekli Öğretmenler Derneği Başkanı Şeref Balkan da Gürkan'a teşekkür etti ve tüm meslektaşlarının günün kutladı.