24. Trakya Ev Yemekleri Yarışması

24. Trakya Ev Yemekleri Yarışması
24. Trakya Ev Yemekleri Yarışması
EDİRNE (AA) - 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında 24. Trakya Ev Yemekleri Yarışması düzenlendi.İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü...

EDİRNE (AA) - 654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında 24. Trakya Ev Yemekleri Yarışması düzenlendi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmaya, tatlılarda 33, etli yemeklerde 21 ve hamur işlerinde 31 kişi katıldı.

Yemek konusunda uzman olan kişilerden oluşan jüri, yemekleri tadarak puan verdi. Yapılan değerlendirme sonucunda tatlılarda sepet hurması ile Yücel Ören, hamur işleri'nde köbete ile Aynur Taş, etlilerde de kuzu etli arpacık soğan yemeğiyle Sevinç Sert birinci oldu. 

Yarışmada derece girenlere ödüllerini vermek üzere kürsüye gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  bir çok kültüre ev sahipliği yapan sultanlar şehri Edirne'nin oldukça zengin mutfağa sahip olduğunu söyledi. Yarışmaya  katılan  herkese  teşekkür  eden  Gürkan,  "Kültürel  yemekleri  bizlere  hatırlattığınız  veverdiğiniz emekler için hepinize çok teşekkür ederim" dedi.        

Yarışmaya davetli olarak Edirne Valisi  Dursun Ali  Şahin,  AK Parti Milletvekili  Şemsettin Emir,  ETSO Yönetim Kurulu BaşkanıRecep Zıpkınkurt, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren de katıldı.