25 Kasım Edirne'nin kurtuluşu

25 Kasım Edirne'nin kurtuluşu
25 Kasım Edirne'nin kurtuluşu
EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 25 Kasım Edirne'nin kurtuluşu dolayısıyla mesaj yayımladı.Demirkıran, mesajında,...

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 25 Kasım Edirne'nin kurtuluşu dolayısıyla mesaj yayımladı.

Demirkıran, mesajında, ülkenin kurtuluşu için canlarını feda eden şehitleri şükran ve minnetle andıklarını belirtti.

Edirne'nin 4 defa düşman işgali ile tarifsiz acılar çektiğini aktaran Demirkıran, şunları kaydetti:

"Bağımsızlığın ve özgürlüğün ne demek olduğunu en iyi bilen milletlerden biriyiz. Ülkesi için gözünü kırpmadan şehitlik mertebesine koşan bir neslin devamıyız. Geçen zaman içinde işgalcilerin taktik değiştirdiğine şahit oluyoruz. Son yıllarda gerek ülkemiz gerekse şehrimiz yabancı menşeli firmaların, markaların istilasına uğramıştır. Ülkemiz gırtlağa kadar borçlandırılmış, borcunu ödemek için varını yoğunu sattığı ve her hafta bir milyar lira faiz ödediği halde borcu azalmamakta, hatta artmaktadır. 

Bütün bunlar yaşanırken ve içimizi yakarken bir kurtuluş bayramı daha kutluyoruz. Allah, bir daha fiili işgal yaşatmasın duasıyla ekonomik ve kültürel işgallerin de en az askeri işgaller kadar tehlikeli olduğunu hatırlatmayı bir görev biliyoruz."